شهرک صنعتی شیراز، میدان دوم، شهرک فناوری، طبقه 3، واحد 306

استاندارد 9001 چیست و نحوه اخذ آن برای یک سازمان چگونه میباشداولین همایش فصلی کوچینگ دانش

زینب برزگر- نیم نگاه| اولین همایش فصلی کوچینگ دانش محور با هدف افزایش بهره وری و توسعه کسب و کارها با رویکردی نوین روز گذشته با مشارکت شرکت پارس ایمن، مجتمع آزمایشگاهی پرهام گستر، شرکت درخشش کیمیای دانش، مرکز جهانی کوچینگ و پرسنال برندینگ به میزبانی هتل شیراز برگزار شد. سمیه رحیمیان دبیر اجرایی این همایش بیان کرد: این همایش اولین همایش تخصصی کوچینگ در استان فارس به شمار میرود که با هدف معرفی کوچینگ در استان و آشنا کردن کسب و کارها در عرصه صنعت، دانش بنیان و نوآور در عرصه کوچینگ و تاثیر آن بر کسب و کار و توسعه آن برگزار شده است.وی عنوان کرد: زمانی که پروسه تغییر و تحول مدیریت پشت سر گذاشته شد نیازمند این هستیم تا این تغییرات را بعد از اینکه پذیرفتیم برای آن تصمیم بگیریم و بدانیم که برای آن نیازمند به اقدام کردن هستیم.رحیمیان با بیان اینکه موضوع عملگرایی و اقدام در کوچینگ از اهمیت بسیاری برخوردار است،گفت: در این همایش افراد مختلف از زوایای متفاوت چالشهای مختلف کسب و کار را مطرح کرده اند و باید دید تا کجا حاضرند پاسخگوی این تغییرات باشند و دست به عمل بزنند و به عنوان فردی مؤثر در این حوزه تصمیماتی را که می گیرند، عملیاتی کنند.
وی اضافه کرد: اقدام از دیگر مزیت های کوچینگ پس از رسیدن به راه حل، به شمار میرود و هدف برگزاری این دوره این است که شرایطی به گونه ای پیش برود تا بتوانیم در هر فصل یک همایش در حوزه معرفی کوچینگ به کسب و کارها داشته باشیم.رحیمیان گفت: افزون بر معرفی این حوزه امکان ارائه خدمات کوچینگ به سازمان ها و شرکت ها را داریم و می توانیم به عنوان بیزنس کوچینگ توسعه فردی میتوانیم در کنار کارکنان و مدیران قرار بگیریم و مهارت های کوچینگ را برای آنها برگزار کنیم
تا در زمینه تربیت مدیرانی که با کوچینگ آشنایی دارند اقدام شود و از این مسیر به توسعه شخصی و سازمانی دست یابند.

نشان دادن توانمندی های بانوان از بزرگترین اهداف مجموعه پارس ایمن

فاطمه پرندآور مدیر عامل مجموعه پارس ایمن در حاشیه این مراسم بیان کرد : مجموعه پارس ایمن طی ۴ سال اخیر در سه استان فارس، هرمزگان و بوشهر در حوزه عارضه یابی، بهبود و آموزش مســتمر مدیران صنایع فعالیت داشته است. وی اظهار داشت: باتوجه به تجربه چهار ساله و دغدغه مندی که میان صنعتگران وجود دارد، برآن شدیم تا اولین همایش فصلی کوچینگ دانش محور با حضور مدیران را برگزار کنیم تا در راستای ایجاد طوفان های ذهنی افراد از تجربیات یکدیگر استفاده کنند و این تجربه را به اشتراک بگذارند تا هم افزایی الزم در حوزه کسب و کارهای نوین ایجاد شود.

وی اضافه کرد: یکی از بزرگترین اهداف این مجموعه نشــان دادن توانمندی های بانوان کشور و بویژه بانوان استان فارس و نشان دادن استعدادهای جوانان می باشند .چرا که این مجموعه با اغلب تیم های که همکاری دارد افراد جوانی هستند که دارای رنج سنی ۱۷ تا ۲۵ سال می باشند که دارای توانمندی های ویژه ای هستند که یکی از این افراد خانم مرضیه کشاورز می باشد که به صورت ویژه مصمم هستند تا در جامعه در راستای کسب موفقیت های بیشتر بانوان در جامعه، الگو باشد و قدم های بزرگی را بردارد.او افزود: در ۴ سال گذشته مجموعه پارس ایمن با هزار واحد فعال در زمینه عارضه یابی و پروژه بهبود فعالیت داشته و مشاوره و آموزش های الزم انجام شده است. همچنین در ۲ سال گذشته در شهرک صنعتی فارس به تعداد ۱۰ هزار نفر آموزش ارائه شد. پرندآور افزود: مجموعه پارس ایمن یکی از تیم های برگزار کننده همایش کوچینگ دانش محور می باشد که با حضور ۱۲۰ نفر از مدیران استان در این همایش سه موضوع چالش های کسب و کار در قالب پنل با حضور صنعتگران »دانش، تجربه، مهارت« بررسی شد و سخنرانی های کاربردی و کوچینگ محور در حوزه راهبردی سازمان صورت گرفت و مباحثی درباره کارگاه برند سازی و خلق ارزش و همچنین در خصوص فرصت بازدید از نمایشگاه ارائه شد. پرند آور در ادامه به خط تولید پوشاک ایرانی بانوان و آقایان که یکی دیگر از فعالیتهای مجموعه پارس ایمن می باشد، اشاره کرد و گفت: دو خط تولید لباس توسط بانوانی که دارای مهارت های زیادی هستند و افرادی که دارای هنر ایرانی می باشند دراین خصوص راه اندازی شده است تا بتوانیم از ظرفیت های موجود بهره ببریم و هنر ایرانی را به نمایش بگذاریم. همچنین با کمک و همراهی مسئولین بتوانیم هنر ایرانی را به دنیا معرفی کنیم. وی همچنین اضافه کرد: یکی از اهداف اصلی مجموعه پارس ایمن برگزاری دوره های آموزشی مدرن برای معرفی کسب و کارها در جهان به صورت دیجیتال می باشد که از طریق سایت، و دو برنامه اینستاگرام و لینکدین انجام می‌شود و در این برنامه ها تالش می شود تا ارتباط صنعت و دنیای دیجیتال را با یکدیگر داشته باشیم.

مدیر عامل شرکت پارس ایمن در ادامه سخنان خود به موانع پیش روی بانوان کارآفرین اشاره کرد و افزود: متأسفانه در حوزه راه اندازی کسب و کار توانمندی بانوان دیده نمی شود و این در حالیست که در سطح استان فارس و شهر شیراز نیز بانوان کارآفرین فعالیت بسیار کمی دارند. این در حالیست که بانوان درای بلند نظری های بسیاری در حوزه کسب و کار هستند و از قدرت مدیریتی بیشتری برخوردارند.

وی ادامه داد: یکی از مشکالتی که با آن در این حیطه بسیار مواجه بودیم بسته بودن درب اتاق مسئولین به روی کارآفرینان است و متأسفانه در این موضوع تفاوت جنسیتی هم وجود ندارد. این در حالیست که مسئولینی که در حوزه صادرات فعالیت دارند و می توانند راهنمای کارآفرینان جوان باشند اما درب اتاق خود را به روی آنها باز نمی کنند. لذا نیاز است تا بستری فراهم شود تا در این حوزه تعامل و همکاری بین بانوان کارآفرین و مسئولین بیشتر باشد. پرندآور ابراز کرد: متأسفانه بانوان و جوانان حامی مشخصی از سوی مسئولین ندارند و در زمانیکه نیازمند حمایت عملی می باشند، این حمایت صورت نمی پذیرد. پرندآور در پایان یادآور شد: شهروندان می توانند جهت دریافت خدمات از شرکت پارس ایمن به این صفحه مراجعه کنند و با مشاوران خبره در زمینه کسب و کار در ارتباط باشند و از خدمات مشاوره و کوچینگ استفاده کنند.

پست را به اشتراک بگذارید :

پست های مرتبط