شهرک صنعتی شیراز، میدان دوم، شهرک فناوری، طبقه 3، واحد 306

استاندارد 9001 چیست و نحوه اخذ آن برای یک سازمان چگونه میباشدچگونه با دانش و 5 نکته، به افزایش سرمایه برسیم؟

شاید رسیدن به ثروت و چندین برابر کردن سرمایه، به نظر یک رویای محال و دور از دسترس باشد. اما اگر شما فردی ریسک پذیر و باهوش باشید، با کمی فکر کردن و تحقیق، متوجه می‌شوید که راه‌های زیادی برای افزایش سرمایه وجود دارد.

بعضی از افراد از روحیه ریسک پذیری بالایی برخوردار هستند. به همین دلیل بی‌پروا و بدون ترس برای افزایش سرمایه اولیه خود تلاش می‌کنند. اغلب افزاد ثروتمند ذهن خود را خلاق و ایده پرداز پررش می‌دهند. شاید فکر کنید برای داشتن ذهنی خلاق باید از ابتدا خلاق به دنیا آمده باشید. اما با چند تمرین ساده و به طور مکرر می‌توانید ذهنی خلاق و ایده پرداز داشته باشید. افرادی با این ذهنیت همیشه به دنبال راه جدیدی هستند تا بتوانند از طریق آن بتوانند پول دربیاورند.

این ایده اولین بار توسط استوارت گلد اسمیت نویسنده‌ی کتاب‌های معروفی مثل «The Midas Method» و «هفت راز میلیاردرها» عنوان شد. گلد اسمیت در کتاب دیگری با عنوان «Double You» به ذکر مطالبی پرداخت که در آن ۲۸ مرحله را برای دو برابر کردن پول بررسی کرده بود. کتاب او در تمامی دنیا با استقبال زیادی روبه‌رو شد. هم‌اکنون نیز نظریات او توسط کسانی که به فکر چند برابر کردن پول خود هستند، اجرا می‌شود. به شما توصیه می‌کنیم اگر به دنبال راه‌های افزایش درآمد هستید، این  کتاب‌ها را مطالعه کنید.

5 روش برای افزایش سرمایه

1.پرورش یک ذهن خلاق

یکی از مهم‌ترین نیازهایی که باید در راستای افزایش سرمایه داشته باشید، داشتن ذهنی خلاق است. تفاوت بارزی که میان افراد موفق و ثروتمند جامعه با بقیه افراد معمولی وجود دارد، داشتن ذهنی خلاق و ایده‌پرداز است. آنها در هر شرایطی به فکر پیدا کردن ایده‌ها و تغییر وضعیت هستند.

برای مثال فکر کنید در کشوری هستید که برای مردم آن نیازهای جدیدی به وجود آمده است. افراد باهوش زود تر از هرکس دیگر این نیازها را شناسایی و به آن می‌پردازند. آنها در آخر با ذهن خلاق خود به ایده‌ای دست پیدا می‌کنند که می‌تواند نیاز مردم کشور را تامین کند. در نهایت همه این‌ها می‌تواند به افزایش سرمایه فرد کمک کند.

پس تا اینجا دیدید که چقدر داشتن ذهنی باز و ایده پرداز و خلاق در رسیدن به هدف و پیدا کردن راه‌ها برای افزایش و زیاد کردن سرمایه نقش مهمی دارد.

2. افزایش دانش

شاید زیاد این جمله را شنیده باشید که برای موفق شدن نیازی به دانش و تحصیل نیست. اما باید ذکر کنیم که میان تحصیل و افزایش دانش در راه رسیدن به هدفی که دارید بسیار تفاوت وجود دارد. لازمه موفق شدن و رسیدن به نقطه مورد نظر در حرفه‌تان، افزایش دانش خود در آن زمینه است. چه کسانی در مسیر و کارشان موفق هستند؟ طبیعتا افرادی که با دانش و آگاهی زیاد نسبت به راه و کاری که انجام می‌دهند وارد مسیر خود می‌شوند.

مهم نیست چه کاری را شروع کردید و یا در چه مسیری پیش می‌روید. این روزها منابع بسیاری زیادی وجود دارند که می‌توانند با افزایش دانشتان، شما را در مسیر هدفتان یاری کنند.

برای مثال امروزه بسیاری از وبینارها، ورک شاپ‌ها، دوره‌های آموزشی کوتاه مدت و بلند مدت در بسیاری از زمینه‌های شغلی برگزار می‌شود که شما می‌توانید با شرکت در‌ آن‌ها دانش و علم خود را افزایش دهید. حتی اگر هیچ سرمایه‌ای برای شروع کار خود ندارید، می‌توانید از بسیاری از شبکه‌های اجتماعی مانند یوتوب فیلم‌های آموزشی را نگاه کنید.

همانطور که می‌دانید مجموعه پارس ایمن به طور مکرر دوره‌های آموزشی در زمینه‌های مختلف را با هزینه‌های بسیار پایین و حتی با حمایت مالی شرکت شهرک‌های صنعتی شیراز برگزار می‌کند. هدف این مجموعه افزایش دانش شما در مسیرتان است و با کمک و مشاوره کارشناسان این مجموعه می‌توانید راه همواری را تا رسیدن به هدفتان و افزایش سرمایه خود داشته باشید.

3.گسترده کردن ارتباطات

مورد دیگری که خیلی به شما برای کسب درامد و چند برابر کردن سرمایه‌تان کمک می‌کند، افزایش اطلاعات در حیطه کاری و اطرافیانتان است. برای این کار شما نیاز دارید با افرادی که در حوزه شغلی شما فعالیت می‌کنند و یا حتی گسترده‌تر ارتباط برقرار کنید.

در این راه فرقی ندارد با یک فرد بسیار موفق معاشرت می‌کنید یا فردی که با شکست‌های زیادی مواجه شده است. در هر صورت هر دوی آن‌ها کوهی از تجربه و اطلاعات هستند که شما می‌توانید از آن‌ها استفاده کنید.

گسترش ارتباطات در صنعت را دست کم نگیرید. هرچه فعالیت و حضور شما در حوزه کاری بیشتر باشد، تعامل و خرید و در نتیجه افزایش سرمایه شما نیز بیشتر است.

4. ریسک‌پذیر باشید

قدرت بازو، نیرویی است که همه ما برای رسیدن به سرمایه را داریم و از آن استفاده می‌کنیم. اما اگر به همین بسنده کنیم، شاید ذره ذره و اندک سرمایه‌ای برای خود دست و پا کنیم. چیزی که فقط افراد باهوش از آن استفاده می‌کنند این نیست، بلکه از آنها از قدرت ریسک پذیری و ایده‌پردازی خود نیز استفاده می‌کنند. درباره ایده پردازی کمی پیش با شما حرف زدیم. الان می‌خواهیم از قدرت ریسک‌پذیری سخن بگوییم.

افراد ریسک‌پذیر از راه‌هایی که آن‌ها را به ثروت و افزاش سرمایه می‌رساند نمی‌ترسند. برای مثال فردی را در نظر بگیرید که برای شروع کار خود از گرفتن وام و یا حتی تلاش برای پیدا کردن منبعی برای افزایش دانش خود در مسیری که می‌خواهد می‌ترسد. این فرد هیچوقت به جایی که تعلق دارد و سرمایه چندین برابر نمی‌رسد. چرا که برای تلاش و جنگیدن برای پیروزی می‌ترسد. پس یاد بگیرید برای موفق شدن و چند برابر کردن سرمایه خود، ریسک‌پذیر باشید.

5. سرمایه گذاری کنید

سرمایه‌گذاری یکی از راه‌ها برای افزایش سرمایه با احتمال موفقیت بالا است. شما روی هر چیزی برای افزایش درآمد و سرمایه می‌توانید سرمایه گذاری کنید. چند مورد از این منابع، سرمایه گذاری روی طلا، زمین، ارزها و یا رمزارز ها است. خیلی از این منابع همیشه به موفقیت می‌رسند. شما با خرید هر کدام از آن‌ها می‌توانید سرمایه‌گذاری بلند مدتی داشته باشید و از طریق آن آینده خود را تامین کنید.

اما همانطور که گفتیم سرمایه گذاری فقط روی پول، طلا، زمین و… نیست. شما باید روی خودتان نیز سرمایه گذاری کنید. شما برای این کار باید روی تحصیلتان، اطلاعاتتان و افکار و شخصیتتان سرمایه گذاری کنید. اینگونه شما به یک سرمایه‌دار واقعی تبدیل می‌شوید.

منابعی برای یادگرفتن و رسیدن به سرمایه

شما برای رشد دادن خود و شغلتان نیاز دارید تا در هر زمینه‌ای پیشرفت کنید. برای پیشرفت، نیاز دارید تا اطلاعاتتان را افزایش دهید. برای افزایش اطلاعات منابع زیادی وجود دارد. سایت‌ها و کتاب‌ها از قابل دسترس‌ترین منابع هستند که می‌توانند به شما کمک زیادی کنند. شما برای تبدیل شدن به شخصی بهتر، به دو منبع دانش نیاز دارید:

1 – دانش موفقیت که پایه و اساس کار است، مانند باورها، روانشناسی موفقیت، هدف‌گذاری، افزایش بهره‌وری

2 – دانشی که ما به آن دانش فنی و نحوه انجام کار می‌گویم. مانند بازاریابی، فروش و بازاریابی اینترنتی، تولید محتوا و سایر مسائل مرتبط با کسب‌وکار

معرفی چند کتاب برای افزایش دانش پولدار شدن و موفقیت

کتاب خواندن را هیچوقت فراموش نکنید. کتاب دنیایی است که شما را در بسیاری از زمینه‌های اجتماعی و فردی رشد خواهد داد. چون ما تا اینجا به راه‌هایی که به شما برای افزایش سرمایه کمک می‌کنند، اشاره کردیم، چند کتاب نیز معرفی می‌کنیم تا شما با خواندن آن‌ها بتوانید بهتر پیشرفت کنید.

7 کتاب برای رسیدن به موفقیت و افزایش سرمایه

  1. کتاب ۵۰ توصیه از وارن بافت برای ثروتمند شدن
  2. کتاب اسرار ذهن ثروتمند – تی‌ هارو اکر
  3. کتاب اثر مرکب – دارن هاردی
  4. کتاب دیوانگان ثروت‌ساز – دارن هاردی
  5. کتاب بیندیشید و ثروتمند شوید – ناپلئون هیل
  6. کتاب چهارراه پولسازی – رابرت کیوساکی
  7. کتاب راهنمای پدر پولدار برای سرمایه‌گذاری – رابرت کیوساکی

یک ضرب‌المثل انگلیسی می‌گوید: «برای یک سفر هزار کیلومتری، باید از قدم اول شروع کنید». پس باید اراده کنید و قدم اول را برای چند برابر کردن و افزایش سرمایه بردارید. حتی کسانی که به یک‌باره ثروتمند می‌شود از قدم اول شروع می‌کنند سپس در بین راه تجربه‌های ارزشمندی را به‌دست می‌آورند.

پست را به اشتراک بگذارید :

پست های مرتبط